Dodany: 2011-11-28 10:12:14

 

Historia znaków drogowychJakie jest źródło powstania znaków drogowych? Pierwsze znaki drogowe wymyślono i wprowadzono dopiero w XVIII wieku w Szwajcarii, która jest odtąd nazywana przez niektórych ludzi matką znaków drogowych. Szkoły takie, jak chociażby nauka jazdy kraków często wspominają o tym na kursie na prawo jazdy.

 

Znaki drogowe są w większości zrozumiałe dla wszystkich ludzi, dzięki jednolitemu systemowi znaków, jakich uczy nas nauka jazdy kraków. Co więcej, wszystkie kraje europejskie posługują się takimi samymi znakami. Nieco inny system znaków drogowych posiadają kraje skandynawskie, Stany Zjednoczone oraz inne państwa, które oprócz znaków, stosują też system tekstowy. W Polsce istnieją znaki drogowe, które mogą być niezrozumiałe dla obcokrajowców ze względu na dopiski w języku polskim, na przykład w przypadku oznaczania parkingów i dopisywania tekstów takich, jak ,,od poniedziałku do piątku".

 

Jednak większość znaków opiera się tylko wyłącznie na symbolach, których uczy kursantów nauka jazdy kraków w czasie lekcji teoretycznych. Znaki drogowe są bardzo łatwe do zapamiętania, chociażby ze względu na czytelny podział i zastosowanie kolorów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Historia znaków drogowych
Nick: